İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Siber Güvenlik
 3. Tarihin En iyi antivirüs programı

Tarihin En iyi antivirüs programı

en iyi antivirüs programı

Daha önceki yazılarım da Web, Ağ ve kablosuz ağ güvenliği ile ilgili deneyim ve tecrübelerimi sizlerle paylaştım. Mevzu bahis en iyi ücretsiz antivirüs programı nedir ?

Öncelikle önereceğim bir değil birden fazla antivirüs programı olacaktır. Bu programlar tamamen ücretsizdir ve bilgisayarınıza bulaşacak veya bulaşmış olan en azılı virüsleri bile hüsrana uğratacaktır emin olabilirsiniz. Fakat ilk olarak genel bir bilgilendirme.

Antivirüs Nedir ?

Antivirüs kişisel bilgisayarınızın doktoru baş hekimidir. Öyle ki bilgisayarınızı kötü amaçlı bir yazılım yüklendiğinde veya yüklenmeye çalışıldığında Antivirüs programınız buna asla izin vermeyecektir. İlk aşamada yüklenmek istenen virüslü dosyayı karantina altına alarak siler çoğu antivirüs programı bu yolu izlemektedir. Devamında sizin onayınızı ister ve geri kalan işlemlere devam eder. Sizler için hazırladığım en iyi antivirüs programı listesi.

Antivirüs Önerisi

Milyonlarca antivirüs programı içerisinden deneyip test ettiğim test sonrası gerçekten başarılı bir kaç antivirüs programı önerisi.

 • Malwarebytes Anti-Malware
  • Oldukça güçlü algoritması olan Malwarebytes bilgisayarınızı hiç bir antivirüs programının çözemediği sorunları kesinlikle çözecektir.
 • ComboFix
  • Tıpkı Malwarebytes gibi bu programda oldukça güçlü hatta Malwarebytes ile yarışabilecek tek program diyebilirim.
 • Microsoft Windows Defender
  • Herhangi harici antivirüs programı yüklemek istemeyenler için kesin çözüm olmakla birlikte Windows 10 için biçilmiş kaftandır. Bilgisayarı kastırmaz sizi üzmez.
 • Avira Free Antivirus
  • Ücretsiz olması ve hafif bir program olmasıyla göze çarpan Avira çoğu kullanıcının tercihleri arasına giriyor şahsen çok sevdiğim ve taktir ettiğim bir antivirüs programıdır.
 • AVG AntiVirus
  • AVG gerçekten bilgisayarınızı sıza bilecek her türlü kötü yazılımdan korumakta uzmandır gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.
 • Avast Free Antivirus
  • Tabii ki olmazsa olmazımız Avast gerçekten hafif ve tatmin edici bir program olması yetmiyormuş gibi gayet soft akıcı sizi sıkmayacak bir antivirüs programıdır.

Antivirüs programı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Antivirüs programı seçerken ilk aşamada ne sıklıkla güncelleme aldığıdır. Elbetteki günümüzdeki çoğu antivirüs programı bol bol güncelleme almakta fakat güncelleme sıklığından çok en çok hangi antivirüs tercih ediliyor bunu da dikkate almalısınız. Tüm bunları dikkatlice ölçüp tarttıktan sonra sonunda en iyi anti virüs programı sizin ellerinizde olmuş olacaktır.

Artık en iyi ücretsiz antivirüs programı hangisidir sadece bunu değil tarihin en eski antivirüs programlarını da öğrenmiş olduk.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Alp Eren Güney, Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Alanlarında Kendince Belirli Bir Yeterliliğe Ulaşmış ve Sürekli Kendini Geliştirmekte Olan Bir Girişimcidir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir