SEO

Selam ben Alp Eren SEO Uzmanıyım.  Bu sayfamda herkesin dilinde pelesenk olmuş SEO Nedir? ve SEO Nasıl Yapılır? Sorularınızı cevaplayacağım.

İlk olarak SEO Ne Demek? onu anlatayım. SEO bir web site sahibinin istediği anahtar kelimede sitesinin google da üst sıralarda çıkartma işlemine seo denir. Bu işi yapan kişilere ise SEO Uzmanı yapan kuruluşlara ise SEO Ajansı denir.

SEO Uzmanı SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO Nedir?

SEO Nedir Sorusunun cevabını, Diyelim ki bir e-ticaret siteniz var ve bu sitenizde “iPhone 11” satıyorsunuz. satışlarınızı arttırmak için odak anahtar kelimeniz “iPhone 11″dir. Yapılacak tüm seo çalışmaları bu odak anahtar kelimeniz üzerine olmalıdır. Çünkü bir alıcı google’a “iPhone 11” yazdığın ilk siz çıkmalısınız ki satış yaparak para kazanabilin.

Kısaca SEO, müşterinin belirlemiş olduğu odak kelimeler de, müşterinin sitesini olabildiğince üst sıralarda çıkartma işine SEO denir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nasıl Yapılır sorusunun cevabı, SEO Çalışması yapılırken odak anahtar kelimeyle ilgili sayfaların açılması ve açılan bu sayfaların odak anahtar kelimeyle ilgili başlık yapıları hazırlanır ve odak anahtar kelimeyi baz alan bilgiler, soru cevapları sayfaya veya içeriğe eklenerek yapılır. Bu yapılan içerik beslemesine iç seo denir.

Tüm bu iç seo çalışmaları bittikten sonra dış seo çalışmasına geçilir. Dış seo çalışmaları link inşası dediğimiz tanıtım yazısı yoluyla backlink alma yoluyla gerçekleştirilir.

S.S.S

SEO Türkçe isim karşılığı olarak (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak adlandırdığımız işin kısa tanımı; Hedeflenen kelimede Google arama sonuçlarında aratılan hedef kelimeyi olabilecek en üst sıralarda çıkartma işine (sanatına) SEO denir.

Domain uzantısının seo herhangi iyi yada kötü bir etkisi yoktur

Odak anahtar kelime bulunduran domainler her zaman daha öne çıkarlar. Ve daha rahat seo çalışması yapılır.


Başa dön tuşu