SEO

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? 4 Adımda Öğrenin

SEO uyumlu makale nasıl yazılır ve seo uyumlu makale nedir sorularınızı cevaplamış olacağız. Bu makalenin sonunda profesyonel seo uyumlu makaleler yazacaksınız! Bu sayede trafiğinizde artacak!

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO Uyumlu makale başta kullanıcıları bilgilendirme ve araştırdığı konuyla ilgili katkıda bulunmaktadır. İkinci olarak Google kurallarına uygun olarak içeriği hazırlamaktır.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle seo uyumlu makale yazmak bütün hedef kelimeleri boldlamak veya yazı içinde sürekli geçirmek değildir. SEO Uyumlu içerik yazmak sadece Google’a yönelik yazmak değildir. Makaleleriniz google dan ziyade kullanıcı odaklı yani kullanıcının işine yarayan şekilde olmalıdır. SEO uyumlu makale yazmak ile alakalı tüm teknikleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Anahtar kelime analizi

Yazacağınız konuda hangi kelimeye odaklanacağınız çok önemli çünkü yazacağınız yazının içeriğinde odak kelime kullanım yoğunluğuna göre odak kelimenizi kullanmalısınız.

Kullanıcı gibi düşünün

Evet aynen öyle kullanıcı gibi düşün 🙂 örneğin “Fotoğraf arka planı silme” olarak araştırma yapan bir kullanıcının amacı bir görsel hazırlıyordur veya eğitim alıyordur kendi kendine öğreniyordur kısacası her iki olanak içinde kullanıcının vakti değerli ve az. Bu yüzden ilk bir cümlelik giriş cümlenizi Google’a göre yapın geri kalan kısımları makalenizde anlatmak istediğiniz her şeyi anlatım yazının en alında tekrar google için çalışmalar yapın.

Kısa paragraflar ve cümleler kullanın

Sadece giriş cümlelerinizde değil içeriğinizde kullanıcıya bilgi verirken de net ama kısa okurken sıkılmayacak şekilde paragraflar hazırlayın.

Alt konular

Konuyla alakası olabilecek her şeyi en ince detayına kadar anlatın. Böylece kullanıcı okurken daha önce bilmediği bilgileri öğrendiği için sitenizde geçirdiği süre artacaktır.

Grafik kullanımı

Makalenizi daha çok ilgi çekmesi için infografikler kullanabilirsiniz. ancak gereğinden fazla resim kullanmak kullanıcı içerikten uzaklaştırır.

S.S.S

SEO Uyumlu içerik nasıl yazılır konusunu kısaca anlatmam gerekirse ilk giriş cümlesinde Google’a göre yazmanız fakat içeriğin bilgilendirici kısmı kullanıcı odaklı olmalıdır.

SEO Uyumlu içerik veya makale kullanıcıya bilgiyi en iyi şekilde oyalamadan verilen içeriklere denir. Aynı zamanda google içerik seo kurallarına da uyması gerekir.

Makalelerinizi Google, İçerik Kalite ve SEO Kurallarına Uygun Olmasına, SEO Uyumlu Makale Diyoruz.

İçerinizin ilk giriş cümlesinden konuyla alakalı kullanıcıya bilgi veren tüm alanlar kullanıcı için yazılmalı. Yani içerikte seo yapılacak diye anahtar kelimeye boğmadan tamamen bilgi ve kullanıcı odaklı oluşturulan içerik kısımları.

Kullanıcı odaklı içerik Google da her zaman daha öne çıkar çünkü, Kullanıcıya direk aradığı konuyla alakalı bilgi verdiği için sitede durma oranı artıyor. Bu oran arttıkça Google siteyi öne çıkartıyor çünkü kllanıcının işine yaradığını biliyor. İçeriğin seo kısmı yazının en altında yapmak daha mantıklı.

Alp Eren Güney

Alp Eren Güney Kimdir? Alp Eren Güney 5 yıla aşkın süredir SEO ve Wordpress sektöründe profesyonel olarak hizmet vermektedir. Şuanda Moradam Dijital Pazarlama Ajansında SEO Uzmanı olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu