İlginizi Çekebilir
TCP İp Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Güvenliği
  3. HDD Seri Numarası Nasıl Değiştirilir?

HDD Seri Numarası Nasıl Değiştirilir?

hdd seri numarası nasıl değiştirilir

HDD Seri Numarası Nasıl Değiştirir, Bir yerden yediğiniz ip banı rahatlıkla vpn veya Proxy ile kaldırabilir banını kaldırmak kolay, Diyelim ki sizi banlayan kişi biraz psikopat ve bu yüzden sizin (HDD) Hard Disk Seri Numaranızı banladı Bu bandan kurtulmanın da bir yolu var.

Hard Disk Seri Numarası Nasıl Öğrenilir

Bilgisayarınızın SSD veya Hard Disk Seri Numarası bilgisine ulaşmak aslında sanıldığı kadar zor bir şey değil. Hard Disk Seri Numarasını Öğrenmek için yapmanız gereken adımlar;

  • cmd yi yönetici olarak çalıştırın.
  • Ve resimdeki gibi cmd ye “vol” komutunu yazıp çalıştırın. Çıktısı aşağıdaki gibi olacaktır.

SSD veya Hard Disk Seri Numarası bilgisine ulaştık. Diyelim ki bu Disk Seri Numarası bir şekilde bir sistemde banlandı bu banı kaldırmak SSD, Hard Disk Seri Numarasını Öğrenmek den daha kolay.

HDD Seri Numarası Değiştirme

HDD Seri Numarası Öğrenme işini hallettik geriye öğrendiğimiz seri numarasını değiştirmek kalıyor. Gözünüz korkmasın bu çok basit bir şey.

HDD Seri Numarası Değiştirme Programı olarak basitçe adlandıra bileceğimiz bir program mevcut. Fakat şimdiden uyarmam gerekiyor chrome ve antivirüs programınız cayır cayır ötebilir.

HDD Seri Numarasını Değiştirme Programı ile oldukça basit bir şekilde seri numaramızı değiştirmeden önce bu programı indirmemiz gerekiyor. İndirme ve kullanım adımlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak “https://www.raymond.cc/blog/download/did/1095/” adresinden “HardDiskSerialNumberChanger-1095.exe” adlı programı indirelim. İndirme esnasında antivirüs yazılımınız kapalı olsa bile chrome veya kullandığınız diğer tarayıcılar bu .exe dosyasını tehlikeli görebilir. Böyle bir şey olması durumunda indirme işleminin tamamlanması için gerekli izinleri vererek indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Program indi güzel programı bir klasör içine atın ve yönetici olarak çalıştın.
  • Ara yüz karşımıza geldikten sonra yapmamız gereken tek şey “Change” tuşuna basmak.
  • Son adım olarak bu işlemi yaptıktan sonra karşımıza “Hard Disk serial number change successfully, please reboot PC to apply correctly.” şeklinde bir bilgilendirme mesajı gelecektir.
  • Bundan sonra yapmamız gereken tek şey bilgisayarı yeniden başlatmak ve cmd yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra kontrol için “vol” komutunu çalıştırmak.

Her problemin bir çözümü olduğu gibi, bu yazımızda HDD Seri Numarası Öğrenme ve devamında HDD Seri Numarasını Değiştirme Programı ile Hard Disk Seri Numarası Nasıl Değiştirilir sorusunun cevabına ulaşmış olduk.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Alp Eren Güney, Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Alanlarında Kendince Belirli Bir Yeterliliğe Ulaşmış ve Sürekli Kendini Geliştirmekte Olan Bir Girişimcidir.

Yorum Yap